2 szt. zginalne system połączeń - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

2 szt. zginalne system połączeń

Ortezy, Protezy > Ortezy tylne > Kolanowa

W niektórych przypadkach, kiedy istnieje ryzyko nadmiernego obciążenia sąsiedniej kończyny, polecamy zastosowanie dwóch połaczonych ze soba ortez. Jeżeli jedna z ortez ma być używana czasowo osobno, należy do niej dokupić dodatkowo system połączeń. Ortezy uszyte są z materiału wodoodpornego typu kodura, z wypełnieniem z pianki poliuretanowej oraz włókniny, od wewnątrz posiadają podszewkę. Po bokach zastosowano 2 zginalne na zawiasach szyny aluminiowe (w niektórych przypadkach w zależności od budowy kończyny może być zastosowana tylko szyna od strony zewnętrznej). Ortezy usztywniają kończynę, nie pozwalając na wychylanie boczne.
Dostępne kolory : czarny, chaber. Jeżeli klient nie zaznaczy, orteza zostanie wykonana w kolorze czarnym.

2 ortezy kolanowe zginal.+ syst. poł.

2 ortezy kolanowe zginal.+ syst. poł.

430,00 zł Dodaj

Podane w koszyku rozmiary, są tylko wyznacznikiem ceny. Składając zamówienie, należy podać dokładne wymiary, według instrukcji na naszej stronie.

W celu zamówienia
usługi uszycia ortezy należy wybrać z listy przedział, w którym zawiera się zmierzona długość B, kliknąć w koszyczek, a następnie w formularzu uzupełnić wszystkie wymiary (B,C,6,5,4) oraz do systemu połączeń:
- odległość od rzepki kolanowej do środka grzbietu na wysokości lędźwi,
- odległość od lędźwi do kółka szelek (wyposażenie psa).

Wskazówki do miary:
- długość B, to odległość od rzepki kolanowej w dół do zakończenia ortezy. Zwykle jest to połowa odległości pomiędzy rzepką a guzem piętowym.
- długość C
, najlepiej jak pies leży podłożyć rękę pod udo żeby kontrolować gdzie zaczyna się pachwina i zmierzyć długość od rzepki prawie do samej pachwiny.
- obwody należy mierzyć ściśle, bez luzu.

 

Najlepiej zmierzyć na leżąco.

Do zespolenia wszystkich elementów (ortezy oraz systemu połączeń) niezbędne jest zastosowanie szelek, nie może być do tego użyta obroża.

Do wybranej ortezy proponujemy zakup miękkiej, polarowej wkładki. Zakładana wraz z nią i dociśnięta rzepami, dodatkowo zabezpieczy kończynę przed otarciem.
Wkładka jako osobny element, będzie posiadała kształt zamówionej ortezy i należy ją kupić, klikając na koszyczek obok.

Wkładka do ortezy 2 szt.

Wkładka do ortezy 2 szt.

28,00 zł Dodaj

Do części grzbietowej systemu połączeń w celu zapewnienia większego komfortu psu, można zastosować dodatkową ochronną poduszkę wypełnioną włókniną.

Poduszka do syst, poł.

Poduszka do syst, poł.

40,00 zł Dodaj

Ortezy kolanowe, tak jak wszystkie nasze produkty, wykonujemy również dla piesków miniaturowych,
których waga wynosi poniżej 2 kg, takich jak : York, Toy Rosyjski, Maltańczyk, Papillon, czy Chihuahua.
Z uwagi ma mały rozmiar ortezy nie musi ona posiadać usztywnień metalowych, ponieważ materiał z jakiego jest wykonana, ma wystarczającą sztywność. Takie ortezy proponujemy zakupić do pary zarówno na lewą , jak i prawą tylną łapkę. Powoduje to lepszą stabilność i równowagę psa. Całość podtrzymywana jest wtedy grzbietowo, za pomocą układu cienkich paseczków lub innego elementu łączącego dwie ortezy, z dopięciem do szelek psa.

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, to orteza powinna być zakładana na czas aktywności ruchowej. Kiedy pies śpi, zwłaszcza na noc orteza powinna być zdejmowana. Wtedy należy obejrzeć kończynę psa, czy gdzieś sierść się bardziej nie wyciera. Jeśli tak, to należy podkładać w to miejsce dodatkowe miękkie warstwy.
Orteza jest wyrobem tekstylnym. Nie może mieć kontaktu z twardą, szorstką powierzchnią, ponieważ będzie ulegała szybszemu zniszczeniu i nie będzie to podstawą do reklamacji.
Wyrób nie nadaje się dla psów, które przebywają ciągle na dworze.  Jeżeli orteza się zamoczy, to należy ją zdjąć i wysuszyć przed ponownym założeniem.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego