But podciąg dorsi-flex tył - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

But podciąg dorsi-flex tył

Ortezy, Protezy > Ortezy tylne > Porażenie nerwu dorsi-flex

But na podciągach typu DORSI-FLEX stosowany jest przy braku odruchu korektury "zawijaniu" palców.
Dzięki zastosowaniu elastycznych taśm, przywraca fizjologiczne ustaw
ienie palców.
But s
łuży do rehabilitacji w gabiletach fizjoterapii, jako kontynuacja rehabilitacji w warunkach domowych oraz na spacerach.

Buta nie można stosować w przypadku, kiedy pies nie wykazuje ruchu stawem biodrowym i kolanowym. Jego wytrzymałość, uzależniona jest od poprawnego naciągnięcia podciągów, tak aby but był ustawiony w prawidłowej pozycji. Nie można dopuścić, żeby pies ciągnął grzbietową stroną buta po podłożu, ponieważ spowoduje to jego szybkie zużycie, które nie będzie podstawą do reklamacji produktu.

Dostępne kolory : czarny

W celu dobrania odpowiedniego rozmiaru buta, należy odrysować na papierze odcisk stopy psa, mierząc jej długość i szerokość. Dodatkowo proszę zmierzyć obwód nad stawem skokowym i długość przekątnej jak na rysunku poniżej. Ponadto prosimy podać wagę i typ psa.

But podciąg dorsi-flex tył

But podciąg dorsi-flex tył

120,00 zł Dodaj

Na poniższych filmach widać psa rasy labrador, cierpiącego na uraz tylnej kończyny porażenie nerwu kulszowego, objawiający się zawijaniem paluszków stopy.
Rehabilitacji dokonano w Przychodni Weterynaryjnej "PSYCHODNIA"
w Warszawie ul. Heroldów 6.
Intensywne zabiegi rehabilitacyjne w bieżni wodnej, z użyciem buta na podciągach naszej produkcji typu DORSI-FLEX, przyniosły rewelacyjny efekt. Pies powrócił do sprawności.
Zdjęcia na stronie są zdjęciami poglądowymi i prezentują zasadę działania buta. Każde zamówienie traktowane jest indywidualnie, przez co sposób mocowania taśm, ich ilość oraz rodzaj buta dobierana jest każdorazowo na etapie produkcji.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego