Ortezo-but dorsi-flex - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ortezo-but dorsi-flex

Ortezy, Protezy > Ortezy przednie > Porażenie nerwu dorsi flex

But typu dorsi-flex stosowany jest przy braku korektury, zawijaniu palców w przedniej kończynie.
Dla lepszej stabilizacji, usztywniony jest za pomocą płytek aluminiowych.
Posiada dwie taśmy elastyczne wychodzące z górnej części cholewki, powodując podciąganie palców ku górze.

But służy do rehabilitacji w gabiletach fizjoterapii oraz jako kontynuacja rehabilitacji w warunkach domowych na gładkiej powierzchni (podłoga, dywan), nie należy stosować go na ostrych powierzchniach (na spacerach).

Buta nie można stosować w przypadku, kiedy pies nie wykazuje ruchu stawem stawem łokciowym. Jego wytrzymałość, uzależniona jest od poprawnego naciągnięcia podciągów, tak aby but był ustawiony w prawidłowej pozycji. Nie można dopuścić, żeby pies ciągnął grzbietową stroną buta po podłożu, ponieważ spowoduje to jego szybkie zużycie.
But musi być także odpowiednio głęboko założony, tak aby miał on kontakt z podłożem tylko w miejscu występowania podeszwy. Zbyt płytkie założenie buta spowoduje jego szybkie zniszczenie.

Wytrzymałość buta będzie uzależniona od stopnia zaawansowania choroby psa. Jeżeli pies będzie ciągnął kończynę po twardym podłożu, to but szybciej się zniszczy, niż normalnie. Będzie to naturalne zużycie materiału. Nie jest to podstawa reklamacji. U jednego psa but wytrzyma rok, a u innego miesiąc. Prosimy o przemyślane zakupy.

Kolor buta może różnić się od prezentowanego na stronie.


W celu dobrania odpowiedniego buta prosimy odrysować odcisk palców kończyny (druga kończyna uniesiona do góry), podając z odrysu długość i szerokość.
Należy podać która kończyna (lewa, czy prawa ) .

W celu zamówienia usługi uszycia
ortezy należy wybrać z listy przedział, w którym zawiera się zmierzona długość A, kliknąć w koszyczek, a następnie w formularzu uzupełnić wszystkie wymiary według poniższej instrukcji.

Schemat pobrania wymiarów:

Ortezo-but z podciągiem dorsi-flex

Ortezo-but z podciągiem dorsi-flex

275,00 zł Dodaj


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego