zastabilizowana - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

zastabilizowana

Ortezy, Protezy > Ortezy tylne > Kolanowa

Uszyta jest z materiału wodoodpornego typu kodura, z wypełnieniem z pianki poliuretanowej oraz włókniny, od wewnątrz posiada podszewkę. Po bokach zastosowano 2 zastabilizowane szyny aluminiowe. Usztywnia kończynę, nie pozwalając na wychylanie boczne. Staw kolanowy jest niezginalny w ustawieniu fizjologicznym lub innym wskazanym przez lekarza weterynarii lub zoofizjoterapeutę.
Dostępne kolory : czarny, chaber. Jeżeli klient nie zaznaczy, orteza zostanie wykonana w kolorze czarnym.
Cena ortezy uzależniona jest od wielkości psa. Przy dokonywaniu zakupu proszę kierować się długością podudzia "B"
(odległość od przepki kolanowej w dół do zakończenia ortezy. Zwykle jest to połowa odległości pomiędzy stawem kolanowym a skokowym).
Podane w koszyku rozmiary, są tylko wyznacznikiem ceny. Składając zamówienie, należy podać dokładne wymiary, według instrukcji na naszej stronie.
Aby prawidłowo zmierzyć psa, prosimy zapoznać się z instrukcją "F" na stronie   Pobieranie miary

Należy podać która kończyna (lewa, czy prawa )

Orteza kolanowa zastabilizowana

Orteza kolanowa zastabilizowana

100,00 zł Dodaj

Aby orteza kolanowa pozostawała we właściwym położeniu, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu połączeń, który obejmując pachwinę przeciwległej kończyny za pomocą miękkiej szelki, łączy się poprzez grzbiet z ortezą w dwóch punktach, pośrodku uda oraz nad rzepką kolanową. System połączeń posiada również taśmę grzbietową, którą dopina się do szelek (właściciel psa powiniem wyposażyć psa w szelki, ponieważ obroża się do tego nie nadaje, z uwagi na przekręcanie wokół szyi). Takie rozwiązanie polecane jest szczególnie przy zamówieniu na odległość.
Aby zamówić taki system połączeń, należy zmierzyć obwód pachwiny według instrukcji B na stronie na stronie   Pobieranie miary  , następnie odległość od rzepki kolanowej do środka grzbietu na wysokości lędźwi oraz odległość od lędźwi do kółka szelek (wyposażenie psa).
Jak właściwie pobrać miarę pokazuje film poniżej. 
System połączeń

System połączeń

50,00 zł Dodaj

Do wybranej ortezy proponujemy zakup miękkiej wkładki.
Wkładka jako osobny element, będzie posiadała kształt zamówionej ortezy.
Zakładana wraz z nią i dociskana rzepami, dodatkowo zabezpieczy kończynę przed odparzeniami.

Wkładka

Wkładka

10,00 zł Dodaj

Do zespolenia wszystkich elementów (ortezy oraz systemu połączeń) polecamy szelki przedpiesiowe. Używanie tych szelek nie powoduje ucisku na tchawicę ani wyrostki barkowe, przez co nie są kontuzjogenne.

Szelki przedpiersiowe

Szelki przedpiersiowe

90,00 zł Dodaj
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego