Animal Fizjo Piotr Jachman - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

Animal Fizjo Piotr Jachman

Gabinety Fizjoterapeutyczne w Polsce > Łódź

Piotr Jachman
Animal Fizjo - fizjoterapia , rehabilitacja , akupunktura zwierząt

Numer telefonu  510 285 441
                                                                                                                                                                                                                                      
e-mail : p.jachman@o2.pl

W ramach naszej oferty wykonujemy zabiegi z zakresu :

      * Magnetoterapii - to wykorzystanie leczniczego wpływu pola magnetycznego o różnej charakterystyce fizycznej na organizm. Od innych działań fizycznych pole magnetyczne odróżnia przenikanie przez wszystkie struktury ustroju.Pobudzane są procesy oddychania komórkowego i regeneracji tkankowej, usprawnia krążenie obwodowe krwi, skraca czas gojenia się zmian troficznych na skórze, powoduje lepsze zaopatrzenie tkanek w tlen i efektywniejsze jego wykorzystanie, działa korzystnie na powstanie kostniny w przypadkach utrudnionego zrostu kostnego, przyśpiesza resorpcję krwiaków i obrzęków pourazowych, działa przeciwbólowo, wpływa na potencjał błon komórkowych powodując szybszą wymianę jonów, wywołuje reakcję biochemiczne i reakcje przebiegające z udziałem enzymów i hormonów, ma działanie przeciwzapalne, hamuje procesy destrukcyjne i pobudzające reaktywność immunologiczną ustroju w przypadku zmian degeneracyjnych i zapalnych w stawach, polepsza metabolizm tkanki nerwowej szczególnie w ośrodkowym układzie nerwowym poprzez zmniejszanie napięcia naczyń mózgowych.

      * Sonoterapii - (czyli ultradzwięki) jest to metoda bazująca na drganiach mechanicznych o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. W trybie ciągłym wytwarzają głębokie ciepło w tkankach, natomiast w trybie pulsacyjnym działają jak mikromasaż. W aspekcie praktycznym rozluźniają tkanki miękkie, ograniczają skurcze i wzmożone napięcie mięśni oraz wykazuje działanie przeciwbólowe. Ultradzwięki wykorzystuje również w chorobach zwyrodnieniowych stawów.

      * Laseroterapii - jeden z nowszych działów fizykoterapii, w którym do celów leczniczych wykorzystuje się promieniowanie laserowe. Słowo laser jest skrótem terminu „ Light amplification by stimulated emission of radiation ” , który oznacza „wzmocnienie światła przez stymulowaną emisję promieniowania”. Laser ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe oraz przekrwienne. Pracuje na sprzęcie do leczenia powierzchownie oraz głęboko zlokalizowanych zmian chorobowych.

      * Elektroterapii - dziedzina fizykoterapii zajmująca się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów niskiej i średniej częstotliwości. Dzięki zabiegom możemy uzyskać wzmocnienie masy mięśni, poprawać ich odżywienie oraz przywrócić ich czynność ,elektroterapia jest również skuteczna w walce z bólem

      * Helioterapii - czyli terapii światłem spolaryzowanym bioptron. Stymuluje proces regeneracji całego organizmu. W rehabilitacji uśmierza ból, pomaga szybciej odzyskać sprawność ruchową. Głównie stosujemy przy chorobach skórnych ,ciężko gojących się ranach.

      * Termoterapii - do zabiegów termicznych zaliczamy zimno oraz ciepłolecznictwo . W weterynarii leczenie zimnem polega na miejscowym oziębieniu(obniżenie temperatury skóry, mięśni,stawów). Pod wpływem działania niskich temperatur następuje pobudzenie mechanizmów regulacji cieplnej ustroju , które ma na celu zmniejszenie utraty ciepła. Kurczą się naczynia krwionośne skóry i tkanki podskórnej, maleje przepływ krwi i w efekcie następuje ograniczanie oddawania ciepła. Innymi skutkami fizjologicznymi zabiegów zimnolecznictwa są zapobieganie powstawaniu obrzęków, zmniejszenie szybkości przewodnictwa nerwowego, zapobieganie powstawaniu obrzęków. Ciepłolecznictwo to forma terapii polegająca na przekazywaniu do organizmu energii cieplnej na drodze przewodzenia, przenoszenia lub promieniowania. Do zabiegów ciepłolecznictwa wykorzystujemy lampe sollux. Ciepło powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, lokalne przekrwienie, znosi nadmierne napięcie mięśniowe, przykurcze mięśniowe, uelastycznia tkanki miękkie i działa przeciwbólowo.

      * Masażu - który należy do najstarszych zabiegów terapeutycznych. Pod pojęciem masażu rozumiemy wywieranie na skórę, tkankę podskórna i mięśniową siły której celem jest regulowanie procesów odżywczych, transport tlenu oraz odprowadzani produktów przemiany materii. Masaż może wywołać natychmiastowy zbawienny wpływ na pacjenta, ale zwykle konieczne są regularne zabiegi, aby uzyskać wyraźną poprawę. Działaniem masażu zmniejszamy lub zwiększamy napięcie mięśniowe, działamy przeciw obrzękowo przyśpieszając krążenie krwi oraz chłonki. Masaż zapobiega powstaniu zrostów, przykurczów, a także je likwiduje.

      * Kinezyterapii - która stanowi bardzo ważną część składową postępowania rehabilitacyjnego. Zabiegi polegają na wykorzystaniu ruchu w celach leczniczych. Kinezyterapię dzieli się na ćwiczenia bierne (pasywne), ćwiczenia czynne (aktywne) i rozciąganie (stretching).
      W rehabilitacji leczniczej, a w szczególności w przypadkach neurologicznych, gdzie zanika całkowicie funkcja mięśni, zachodzi potrzeba wykonywania ćwiczeń przez terapeutę, stąd określenie ćwiczeń – bierne. Ćwiczenia te mają na celu niedopuszczenie do powstania przykurczy w stawach, wyzwolenie bodźców czuciowych z receptorów analizatora kinestetycznego (co ma związek z pamięcią ruchową) oraz mają wpływ na na poprawę krążenia krwi i innych płynów w ustroju, zapobiegając ich zaleganiu.
      Ćwiczenia czynne wymagają już zaangażowania zwierzęcia. Do ich wykonania wykorzystuje różnego rodzaju sprzęt (poduszki sensoryczne, piłki rehabilitacyjne, poprzeczki, bieżnie ruchome suche i inne), również wykonuje się ćwiczenia bez pomocy sprzętu. Celem ćwiczeń czynnych jest wzrost siły mięśniowej, poprawa wydolności i wytrzymałości, koordynacji oraz ogólnej kondycji zwierzęcia. Doskonałe efekty rehabilitacyjne po zabiegach chirurgicznych jak i nieinwazyjnych przynoszą ćwiczenia z wykorzystaniem bieżni. Poruszanie przez psa kończynami na bieżni zachęca go do używania chorej kończyny, której nie byłby w stanie obciążać podczas ćwiczenia na ziemi. Poprawia kondycję i umięśnienie psów wystawowych i pracujących. Stanowi skuteczne narzędzie w walce z otyłością. Stretching łączy w sobie walory ćwiczeń statycznych jak i dynamicznych. Ćwiczenia stretchingu pozwalają na zwiększenie ruchomości w stawach, rozwijanie siły oraz elastyczności mięśni i elementów miękkich, budujących i wzmacniających stawy.

      * Akupunktury - jest ona jedną z najstarszych form leczenia obok ziołolecznictwa i innych metod tradycyjnych; była podstawowym sposobem terapii w starożytnych Chinach. Metoda ta przechodziła różne koleje losu przeżywała wzloty i upadki, okresy triumfu i niepowodzeń wychodząc ostatecznie zwycięsko ze zmagań z przeciwnościami . Dzisiaj akupunktura swoim zasięgiem obejmuje niemalże cały świat i zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Sztuka i nauka akupunktury polega na wyborze odpowiednich miejsc do nakłucia. Igły trzeba wprowadzić na odpowiednią głębokość i odpowiednio manipulować nimi tak aby właściwie sterować przepływ energii „Qi”.

      * Elektroakupunktury- modyfikacja tradycyjnych zabiegów, poprzez wprowadzone igły przepuszcza się prąd elektryczny.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego