But dorsiflex - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

But dorsiflex

Buty

But na podciągach typu DORSI-FLEX stosowany jest przy braku odruchu korektury "zawijaniu" palców.
Dzięki zastosowaniu elastycznych taśm, przywraca fizjologiczne ustawienie palców.
But służy do rehabilitacji w gabiletach fizjoterapii, jako kontynuacja rehabilitacji w warunkach domowych
oraz na spacerach.

Buta nie można stosować w przypadku, kiedy pies nie wykazuje ruchu stawem biodrowym i kolanowym. Jego wytrzymałość, uzależniona jest od poprawnego naciągnięcia podciągów, tak aby but był ustawiony w prawidłowej pozycji. Nie można dopuścić, żeby pies ciągnął grzbietową stroną buta po podłożu, ponieważ spowoduje to jego szybkie zużycie.
But musi być także odpowiednio głęboko założony, tak aby miał on kontakt z podłożem tylko w miejscu występowania gumy. Zbyt płytkie założenie buta spowoduje jego szybkie zniszczenie.
Powyższe sytuacje, w których but był użytkowany niezgodnie z przeznaczenim nie będą podstawą do reklamacji.

Kolor buta może różnić się od prezentowanego na stronie.But podciąg dorsi-flex tył

But podciąg dorsi-flex tył

120,00 zł Dodaj

W celu dobrania odpowiedniego rozmiaru buta, należy odrysować na papierze odcisk stopy psa, mierząc jej długość i szerokość. Dodatkowo proszę zmierzyć obwód nad stawem skokowym i długość przekątnej jak na rysunku poniżej. Ponadto prosimy podać wagę i typ psa.

W celu złożenia zamówienia na usługę wykonania buta z podciągiem należy podać w zamówieniu wymiary według poniższej instrukcji.

Maksymalna możliwa szerokość podeszwy buta to 8 cm.Zdjęcia na stronie są zdjęciami poglądowymi i prezentują zasadę działania buta. Każde zamówienie traktowane jest indywidualnie, przez co sposób mocowania taśm, ich ilość oraz rodzaj buta dobierana jest każdorazowo na etapie produkcji.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego