Barkowa - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

Barkowa

Ortezy > Ortezy przednie

Orteza uszyta jest z materiału wodoodpornego typu kordura, z wypełnieniem z pianki poliuretanowej oraz włókniny, od wewnątrz posiada podszewkę. Całość zapinana na kilka taśm z rzepem.
Orteza powinna kończyć się przed stawem łokciowym. Jeżeli będzie za długa, to utrudni psu poruszanie się.
Aluminiowy mechanizm w kształcie krzyża umieszczony jest w tunelach umożliwiających wyjęcie osobno pionowej i poziomej szyny.
Dostępne kolory : czarny, chaber. Jeżeli klient nie zaznaczy, orteza zostanie wykonana w kolorze czarnym.

Orteza barkowa

Orteza barkowa

275,00 zł Dodaj

W celu zamówienia usługi uszycia ortezy należy wybrać z listy przedział, w którym zawiera się zmierzony obwód 5, kliknąć w koszyczek, a następnie w formularzu uzupełnić wszystkie wymiary (B,C,3,4,5) oraz odległość od łokcia do pachy.

Wskazówki do miary:
- długość C mierzymy poziomo od wyrostka barkowego i kończymy mniej więcej na linii końca łopatki,
- długość B musi się skończyć przed stawem łokciowym, w przeciwnym razie orteza unieruchomi łokieć, uniemożliwiając psu poruszanie się,
- nr
3 to obwód pod pachą.

Najlepiej zmierzyć na leżąco.

Podane wymiary muszą odzwierciedlać rzeczywiste wymiary kończyny. Jest to szczególnie ważne przy obwodach, proszę mierzyć je ściśle, bez luzu. Wykonując ortezę my dodajemy do obwodu, żeby po zapięciu orteza, która ma swoją grubość pasowała na wymiar podany w zamówieniu.

Do wybranej ortezy proponujemy zakup miękkiej, polarowej wkładki. Zakładana wraz z nią i dociśnięta rzepami, dodatkowo zabezpieczy kończynę przed otarciem.

Wkładka jako osobny element, będzie posiadała kształt zamówionej ortezy i należy ją dodatkowo kupić.

Wkładka do ortezy

Wkładka do ortezy

14,00 zł Dodaj

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, to orteza powinna być zakładana na czas aktywności ruchowej. Kiedy pies śpi, zwłaszcza na noc orteza powinna być zdejmowana. Wtedy należy obejrzeć kończynę psa, czy gdzieś sierść się bardziej nie wyciera. Jeśli tak, to należy podkładać w to miejsce dodatkowe miękkie warstwy.

Orteza jest wyrobem tekstylnym. Nie może mieć kontaktu z twardą, szorstką powierzchnią, ponieważ będzie ulegała szybszemu zniszczeniu i nie będzie to podstawą do reklamacji.

Wyrób nie nadaje się dla psów, które przebywają ciągle na dworze.  Jeżeli orteza się zamoczy, to należy ją zdjąć i wysuszyć przed ponownym założeniem.

Zdjęcia na stronie są zdjęciami poglądowymi i prezentują zasadę działania. Produkt może się nieznacznie różnić od tego na zdjęciach.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego