Orteza nadgarstkowa z podciągiem dorsi-flex - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

Orteza nadgarstkowa z podciągiem dorsi-flex

Ortezy > Ortezy przednie > Porażenie nerwu dorsi flex

Orteza stosowana przy braku korektury "zawijaniu paluszków" w przedniej kończynie. Uszyta jest z materiału wodoodpornego typu kordura, z wypełnieniem z pianki poliuretanowej oraz włókniny, od wewnątrz posiada podszewkę. Całość zapinana, w zależności od długości, na kilka rzepów. Jest to orteza niezginalna. Długość zamawianej ortezy, nie może przekroczyć zgięcia łokciowego.
Prezentowana orteza posiada dwie boczne szyny aluminiowe, wszyte na stałe oraz dodatkową wysuwaną z tyłu, a także elastyczną taśmę przechodząca pod poduszkami palców, podciągając je do góry. Taśma zabezpieczona jest stoperem tak, aby się nie wysuwała.
Dostępne kolory : czarny, chaber. Jeżeli klient nie zaznaczy, orteza zostanie wykonana w kolorze czarnym.

Orteza nadgarstkowa z podciągiem dorsi-flex

Orteza nadgarstkowa z podciągiem dorsi-flex

180,00 zł Dodaj

W celu zamówienia usługi uszycia ortezy należy wybrać z listy przedział, w którym zawiera się zmierzona długość A, kliknąć w koszyczek, a następnie w formularzu uzupełnić wszystkie wymiary (A, 1, 2).

Podane wymiary muszą odzwierciedlać rzeczywiste wymiary kończyny. Jest to szczególnie ważne przy obwodach, proszę mierzyć je ściśle, bez luzu. Wykonując ortezę my dodajemy do obwodu, żeby po zapięciu orteza, która ma swoją grubość pasowała na wymiar podany w zamówieniu.

Mierząc długość A zaczynamy zaraz nad zgięciem palców (nad opuszką śródręcza) i kończymy trochę za połową przedramienia. Orteza nie może przekroczyć wewnętrznego zgięcia łokcia, bo pies nie mógłby zginać stawu łokciowego.

Najlepiej zmierzyć na leżąco.

Do wybranej ortezy proponujemy zakup miękkiej polarowej wkładki. Zakładana wraz z nią i dociśnięta rzepami, dodatkowo zabezpieczy kończynę przed otarciem.
Wkładka jako osobny element, będzie posiadała kształt zamówionej ortezy i należy ją dodatkowo kupić.

Wkładka do ortezy nadgarstkowej

Wkładka do ortezy nadgarstkowej

12,00 zł Dodaj

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, to orteza powinna być zakładana na czas aktywności ruchowej. Kiedy pies śpi, zwłaszcza na noc orteza powinna być zdejmowana. Wtedy należy obejrzeć kończynę psa, czy gdzieś sierść się bardziej nie wyciera. Jeśli tak, to należy podkładać w to miejsce dodatkowe miękkie warstwy.

Orteza jest wyrobem tekstylnym. Nie może mieć kontaktu z twardą, szorstką powierzchnią, ponieważ będzie ulegała szybszemu zniszczeniu i nie będzie to podstawą do reklamacji.

Wyrób nie nadaje się dla psów, które przebywają ciągle na dworze.  Jeżeli orteza się zamoczy, to należy ją zdjąć i wysuszyć przed ponownym założeniem.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego