Orteza nadgarstkowa z butem dorsi-flex - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

Orteza nadgarstkowa z butem dorsi-flex

Ortezy > Ortezy przednie > Porażenie nerwu dorsi flex

Orteza stosowana przy braku korektury "zawijaniu paluszków" w przedniej kończynie. Uszyta jest z materiału wodoodpornego typu kordura, z wypełnieniem z pianki poliuretanowej oraz włókniny, od wewnątrz posiada podszewkę. Całość zapinana, w zależności od długości, na kilka rzepów. Jest to orteza niezginalna. Długość zamawianej ortezy, nie może przekroczyć zgięcia łokciowego.
Prezentowana orteza posiada dwie boczne szyny aluminiowe oraz jedną z tyłu. Na dole do ortezy doszyty jest but, a z góry ortezy poprowadzona jest elastyczna taśma podciągająca go do góry.
Rodzaj buta i karabińczyków oraz szerokość taśm i ilość nitów są uzależnione od wymiarów i wielkości psa. Poniższe zdjęcie jest tylko poglądowe i ma obrazować zasadę działania ortezy.
Dostępne kolory : czarny, chaber. Jeżeli klient nie zaznaczy, orteza zostanie wykonana w kolorze czarnym.

W celu zamówienia usługi uszycia ortezy należy wybrać z listy przedział, w którym zawiera się zmierzona długość A, kliknąć w koszyczek, a następnie w formularzu uzupełnić wszystkie wymiary (A, 1, 2, 3, B, C).

W celu dobrania odpowiedniego buta prosimy odrysować odcisk palców kończyny (druga kończyna uniesiona do góry), podając z odrysu długość i szerokość (B, C)

Orteza nadgarstkowa z butem dorsi-flex

Orteza nadgarstkowa z butem dorsi-flex

275,00 zł Dodaj

Podane wymiary muszą odzwierciedlać rzeczywiste wymiary kończyny. Jest to szczególnie ważne przy obwodach, proszę mierzyć je ściśle, bez luzu. Wykonując ortezę my dodajemy do obwodu, żeby po zapięciu orteza, która ma swoją grubość pasowała na wymiar podany w zamówieniu.

Minimalna możliwa szerokość podeszwy buta to 4,8 cm, a maksymalna 8 cm. W związku z tym nie zrobimy wyrobu dla malutkich piesków i kotów, a także dla bardzo dużych psów.
W takich przypadkach polecamy  ortezę z samą taśmą podciągową dorsi-flex.


Najlepiej zmierzyć na leżąco.

Orteza służy do rehabilitacji w gabinetach fizjoterapii oraz jako kontynuacja rehabilitacji w warunkach domowych na gładkiej powierzchni (podłoga, dywan), nie należy stosować jej na twardych, ostrych powierzchniach (na spacerach).

Jej wytrzymałość, uzależniona jest od poprawnego naciągnięcia podciągów, tak aby but był ustawiony w prawidłowej pozycji. Nie można dopuścić, żeby pies ciągnął grzbietową stroną buta po podłożu, ponieważ spowoduje to jego szybkie zużycie.
But musi być także odpowiednio głęboko założony, tak aby miał on kontakt z podłożem tylko w miejscu występowania podeszwy. Zbyt płytkie założenie buta spowoduje jego szybkie zniszczenie.

Wytrzymałość buta będzie uzależniona od stopnia zaawansowania choroby psa. Jeżeli pies będzie ciągnął kończynę po twardym podłożu, to but szybciej się zniszczy, niż normalnie. Będzie to naturalne zużycie materiału. Nie jest to podstawa reklamacji. U jednego psa but wytrzyma rok, a u innego miesiąc. Prosimy o przemyślane zakupy.

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, to orteza powinna być zakładana na czas aktywności ruchowej. Kiedy pies śpi, zwłaszcza na noc orteza powinna być zdejmowana. Wtedy należy obejrzeć kończynę psa, czy gdzieś sierść się bardziej nie wyciera. Jeśli tak, to należy podkładać w to miejsce dodatkowe miękkie warstwy.

Orteza jest wyrobem tekstylnym. Nie może mieć kontaktu z twardą, szorstką powierzchnią, ponieważ będzie ulegała szybszemu zniszczeniu i nie będzie to podstawą do reklamacji.

Wyrób nie nadaje się dla psów, które przebywają ciągle na dworze.  Jeżeli orteza się zamoczy, to należy ją zdjąć i wysuszyć przed ponownym założeniem.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego