zginalna - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

zginalna

Ortezy > Ortezy przednie > barkowo-łokciowa

Orteza uszyta jest z materiału wodoodpornego typu kordura, z wypełnieniem z pianki poliuretanowej oraz włókniny, od wewnątrz posiada podszewkę. Całość zapinana na kilka taśm z rzepem.
Obejmuje przednią łapę psa wraz z barkiem, przechodząc przez grzbiet i klatkę piersiową. Staw łokciowy w tej ortezie jest zginalny.
Aluminiowy mechanizm w kształcie krzyża umieszczony jest w tunelach umożliwiających wyjęcie osobno pionowej i poziomej szyny. Na wysokości łokcia w szynach jest zrobiony zawias.
Dostępne kolory : czarny, chaber. Jeżeli klient nie zaznaczy, orteza zostanie wykonana w kolorze czarnym.

Orteza barkowo-łokciowa zginalna

Orteza barkowo-łokciowa zginalna

315,00 zł Dodaj

W celu zamówienia usługi uszycia ortezy należy wybrać z listy przedział, w którym zawiera się zmierzony obwód 5, kliknąć w koszyczek, a następnie w formularzu uzupełnić wszystkie wymiary (A,B,C,1,2,3,4,5) oraz odległość od łokcia do pachy.

Wskazówki do miary:
- długość C mierzymy poziomo od wyrostka barkowego i kończymy mniej więcej na linii końca łopatki,
- długość B mierzymy od linii C w dół do wyrostka łokciowego,
- długość A mierzymy od wyrostka łokciowego do około połowy przedramienia.

Najlepiej zmierzyć na leżąco.

Uwaga !
Wymiar "A" nie może być zbyt długi, aby nie obejmował nadgarstka, w przeciwnym razie orteza unieruchomi nadgarstek, utrudniając psu poruszanie się.


Podane wymiary muszą odzwierciedlać rzeczywiste wymiary kończyny. Jest to szczególnie ważne przy obwodach, proszę mierzyć je ściśle, bez luzu. Wykonując ortezę my dodajemy do obwodu, żeby po zapięciu orteza, która ma swoją grubość pasowała na wymiar podany w zamówieniu.

Do wybranej ortezy proponujemy zakup miękkiej polarowej wkładki. Zakładana wraz z nią i dociśnięta rzepami, dodatkowo zabezpieczy kończynę przed otarciem.
Wkładka jako osobny element, będzie posiadała kształt zamówionej ortezy i należy ją dodatkowo kupić.

Wkładka do ortezy

Wkładka do ortezy

14,00 zł Dodaj

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, to orteza powinna być zakładana na czas aktywności ruchowej. Kiedy pies śpi, zwłaszcza na noc orteza powinna być zdejmowana. Wtedy należy obejrzeć kończynę psa, czy gdzieś sierść się bardziej nie wyciera. Jeśli tak, to należy podkładać w to miejsce dodatkowe miękkie warstwy.

Orteza jest wyrobem tekstylnym. Nie może mieć kontaktu z twardą, szorstką powierzchnią, ponieważ będzie ulegała szybszemu zniszczeniu i nie będzie to podstawą do reklamacji.

Wyrób nie nadaje się dla psów, które przebywają ciągle na dworze.  Jeżeli orteza się zamoczy, to należy ją zdjąć i wysuszyć przed ponownym założeniem.

Zdjęcia na stronie są zdjęciami poglądowymi i prezentują zasadę działania. Produkt może się nieznacznie różnić od tego na zdjęciach.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego